Fikir Proje Ajans | NIKON DF Dijital Fotoğraf Makinası İncele
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran

NIKON DF Dijital Fotoğraf Makinası İncele

Nikon Df ile saf fotoğrafçılığın gücünü yaşayın.

Retro tarza sahip gövdesi ve Nikon’un en iyisi D4 ile aynı 16,2 megapiksel FX biçimli sensörü olan bu fotoğraf makinesi, hem biçim hem de işlev anlamında fotoğrafçılık tutkusunu ortaya çıkarıyor.

Geniş dinamik aralık ve inanılmaz derecede ISO 204.800’e kadar (eşdeğeri) artırılabilen ışık duyarlılığı sayesinde her ışıkta sorunsuz ton geçişli, zengin ayrıntılı fotoğraflar elde edilebilir. Oldukça hassas AF sistemi, kusursuz ölçüm ve hızlı performans ile birlikte, Nikon Df klasik bir 35 mm filmli fotoğraf makinesi gibi görünebilir, ancak son teknolojilerle donatılmıştır.

16,2 MEGAPIKSEL FX BIÇIMLI (TAM ÇERÇEVE) CMOS SENSÖR

Nikon’un en iyi ürünü D4’teki görüntü sensörüyle donatılan Df, sorunsuz ton geçişli oldukça ayrıntılı görüntüler sunuyor.

İKON HALINE GELEN NIKON TASARIMI

Klasik 35 mm Nikon filmli fotoğraf makinelerinden ilham alan görünümü ve Nikon’un en yeni profesyonel D-SLR teknolojisini barındıran Df, saf fotoğrafçılığa adanmıştır.

TAM ÇERÇEVE TAŞINABILIRLIK

Yaklaşık 710 g ağırlığındaki kompakt gövde sayesinde FX biçimli fotoğrafçılığın yaratıcı heyecanını yaşayın.

OLAĞANÜSTÜ DÜŞÜK IŞIK PERFORMANSI

204.800’e kadar artırılabilen (eşdeğeri) ISO 100–12.800 ile, Df zorlu aydınlatma koşullarında bile, olabildiğince az kumlanma oranına sahip, ince ayrıntılı görüntüler sunar.

YÜKSEK HIZLI PERFORMANS

Yaklaşık 0,14 saniye* başlatma süresine ve yalnızca 0,052 saniye* deklanşör gecikme süresine sahiptir. Hem FX hem de DX biçimlerinde 5,5 fps’ye kadar yüksek hızlı sürekli çekim mümkündür.

EXPEED 3

Nikon’un hızlı ve güçlü görüntü işleyicisi, yüksek ISO’larda çekim yaparken bile mükemmel renkli baskı ve harika ton geçişine sahip oldukça net görüntüler çekme olanağı sunar.

Multi-CAM 4800 39 noktalı AF sistemi ile oldukça hassas otomatik netleme: Çerçevenin her yerinde hızlı ve hassas kapsama imkanı sunar. -1 EV’ye kadar duyarlı ve f/8’e kadar uyumludur. Konunuz merkezin dışında, hızlı hareket ediyor ya da tamamıyla beklenmedik davranışlar sergiliyor olsa bile 3D-izleme AF de dahil olmak üzere dört AF alanı modu keskin sonuçlar verir. Ayrıca, kontrast ölçümlü AF sisteminde Canlı Görüntü’de çekim yaparken gelişmiş kullanım, hassasiyet ve hız bulunur.

Şık ayar kadranları: Kullanımı basit ve güvenli hale getiren tırtıklı mekanik kadranlar sayesinde konfor denetimle buluşuyor. Kadranlar ISO duyarlılığı, pozlama telafisi, pozlama modu ve deklanşör modunu birbirinden bağımsız olarak ayarlamanıza imkan sağladığından, fotoğraf makinesinin menüsüne erişme gereği olmadan durağan fotoğrafçılıkla ilgili tüm parametrelere erişmenizi mümkün kılar.

AI NIKKOR olmayan objektifler ile uyumludur: Benzersiz katlanabilir ölçüm kadranı, eski AI NIKKOR olmayan objektifleri bile Nikon Df’ye takmanızı sağlar. Df ile AI olmayan objektif kullanarak A (Diyafram Öncelikli) veya M (Manuel) modunda çekim yaparken, (AI objektiflere eşdeğer olan) tam diyafram ölçümü basit fotoğraf makinesi ayarları yoluyla kullanılabilir.

Yüksek performanslı optik vizör: Camdan yapılmış beşli prizma vizör, yaklaşık %100 çerçeve alanı ve 0,7x büyütmenin yanı sıra vizör işaretlerine sahip bir DX Kırpma Modu sunar.

Ünlü Nikon yapısı: Zorlu koşullara dayanacak biçimde tasarlanan bu fotoğraf makinesinde dayanıklı ama hafif bir magnezyum alaşımdan yapılan üst, alt ve arka kapak kullanılmış ve makine, neme ve toza karşı direnci artırılarak hava koşullarına Nikon’un profesyonel D800 D-SLR makinesi kadar dayanıklı hale getirilmiştir.

Dayanıklı deklanşör birimi: Son derece hassas olan deklanşör birimi, en yüksek deklanşör hızı 1/4.000 saniye olacak ve flaş senkronizasyonu 1/200 saniyeyi bulacak biçimde, 150.000 döngüye kadar test edilmiştir.

Geniş 8 cm (3,2 inç) 921k nokta LCD ekran geniş resim açısına ve güçlendirilmiş cama sahiptir. Geniş bir renkli baskı kapasitesiyle parlak ve net görüntü izleme sağlar.

Sessiz Deklanşör Modu: Sessiz fotoğrafçılık için harika olan bu özellikle fotoğraf makinesinin ayna çevirme mekanizmasının sesi, arka arkaya çekim sırasında fark edilir ölçüde daha az çıkar.

Çift eksenli elektronik sanal ufuk: Yatıklık (yatay eğim) ve şiddet (ileri veya geri eğim) bilgileri LCD ekrandan doğrulanabileceği gibi yatıklık bilgileri vizörden doğrulanabilir.

Sahne Tanıma Sistemi: Fotoğraf makinesinin görüntü sensörü ve 2016 piksel RGB sensörü, pozlama, otomatik netleme ve beyaz dengesini deklanşöre basılmadan anında optimum düzeye getirerek görüntülerin keskin hatlara sahip olması için Sahne Tanıma Sistemine kesin veriler sağlar.

Kendi kendini temizleyen sensör birimi: Görüntü sensörünün önünde daha az toz birikmesini sağlar.

Noktasal Beyaz Dengesi ölçümü: Canlı Görüntü çekimi sırasında çerçevenin belirli bir bölgesine hızlıca bir Noktasal Beyaz Denge atamanıza imkan sağlayarak yüksek hassaslığa sahip manuel beyaz denge ayarları elde etmenizi mümkün kılar. Tanımladığınız hedef çoklu seçici kullanılarak dolaştırılabilir, bu da sizin gri kart kullanmadan uzaktaki konular için bile geçerli verileri hızlı bir şekilde almanızı sağlar.

Kesme Modu: DX biçimi. DX Kırpma Modu, bir DX objektif takıldığında otomatik olarak etkinleştirilebilir. Canlı Görüntü’de çekim yaparken, Nikon Df 1:1 veya 16:9 görüntü oranlarına isteğe bağlı yardımcı kılavuz çizgileri sunarak size görüntü kompozisyonu konusunda yardımcı olur.

Yüksek kontrastlı aydınlatma koşullarında en iyi ayrıntı: İki mod, güçlü ışıkta veya ters ışıklı durumlarda ayrıntıları yakalamaya yardımcı olur. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) hareketsiz konular için, Etkin D-Lighting ise hareketli konuların fotoğrafları için idealdir. Her iki mod da yoğunluk düzeyini seçmenize olanak tanır.

Makine içi yaratıcı araçlar: Keskinlik, doygunluk ve renk gibi parametrelerde ince ayar yapmak için Picture Control özelliğini kullanın. Çeşitli araçlara ve efektlere erişmek için kapsamlı fotoğraf rötuş menüsünü kullanın.

Enerji tasarrufu sağlayan tasarım: Yaklaşık 1400 adet çekim* sayısına erişebilir (EN-EL14a pili kullanılırken, tek çerçeve modunda).

Depolama medyası: SDXC UHS-I standart hafıza kartları ve Eye-Fi kartları ile uyumludur.

Nikon Creative Lighting System: Kamera üzeri ya da bağımsız yaratıcı flaş fotoğrafçılığı için bir dizi çok yönlü Speedlight flaş birimi içeren Nikon’un endüstri lideri Creative Lighting System özelliği ile tamamen uyumludur.

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?