Fikir Proje Ajans | Tanıtım Filmi
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
  • FikirProje
  • FikirProje

Tanıtım Filmi

Firma Tanıtım Filmi Nedir?

 

Firma tanıtım filmi, bir markanın kimliğini, tarzını, üretim yerini, ürünlerini anlatan ve tüketiciye görsel olarak sunan bir hizmettir. Tanıtım filmlerinde yeni kampanyalar ya da ürünler duyurulmaz. Aksine bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar anlatılır. İyi bir tanıtım filmi ile firmanızı çok gösterişli ve iddialı göstermek mümkündür.

Firma Tanıtım Filmi Çeşitleri

 

Firmalar tanıtım filmi ile ürünlerini/hizmetlerini tüketiciye etkili bir biçimde anlatarak marka kimliğini artırırlar. Bu yöntem sayesinde markalar dünyanın her yerine ulaşabilir ve kısa süre içerisinde pek çok kişiye faaliyetlerini duyurabilirler.

Uzun yıllardır tercih edilen bu yöntemin zaman içerisinde farklı çeşitleri ortaya çıkmıştır. Her bir yöntemin uygulama alanı ve kişi üzerinde etkileri vardır.

 

Kurumsal tanıtım
Ürün Tanıtım
Sinevizyon
Firma içi eğitim
Oryantasyon
Animasyon
Tanıtım Filmi Aşamaları

 

Tanıtım filmi çekimi, diğer yöntemlerden farklıdır ve ayrı bir uzmanlık alanı gerektirir. Başarılı bir sonuç elde edebilmek için bu aşamaların hepsini takip etmeli ve çalışmalar özenli bir şekilde yapılmalıdır.

 

Önce bir kompozisyon belirlenir.
Çekim yapılacak alanlar planlara göre ayrılır.
Ekip ve ekipman hazırlıkları yapılır.
Tanıtım metni hazırlanır ve verilmesi gereken mesajlar belirlenir.
Kurgusu tamamlanır.
Seslendirme ve montaj işlemleri yapılır.
Özellikleri;

 

Tanıtım filmi, tüketiciyi sıkmayacak şekilde hazırlanır ve uzunluğu da ona göre belirlenir. Burada reklam filmindeki gibi belli bir hikaye yoktur ve verilmek istenen mesaj diyaloglarla anlatılmaz. Aksine firmanın üretim yeri, ürünleri, çalışanları ve yöneticileri bu 3 dakikalık süre içerisinde anlatılmaktadır.

 

Markaya sağladığı avantajlar nelerdir?

 

Tanıtım filmi hizmetinden yararlanan markalar, yakın ve uzun vadede çeşitli avantajlar yaşayacaktır. Bu film sayesinde firmanın tüm ürünlerini, hizmetlerini, üretim alanını ve yöneticilerini rahatlıkla tanıyabilirsiniz.

Tanıtım filminin markalara sağladığı avantajları şu şekilde değerlendirmek mümkündür. Yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm müşterilere rahatlıkla gönderebilir ve tanıtımınızı yapabilirsiniz. Fuarlarda ya da toplantı salonlarında kalabalık ortamlarda izletebilirsiniz. Bayilere gönderebilir ve son tüketiciye yönelik adımlar atabilirsiniz.

Tanıtım filminin en avantajlı yönü, yayınlanma konusunda ekstra bir ücret ödenmemesidir. Örneğin videoyu internet sitenize yükleyerek dünyanın her yerinden izlenmesini sağlayabilirsiniz.

Film iki farklı şekilde kurgulanabilir. Biri ürün tanıtımı içindir ve özel olarak hazırlanır, diğeri ise eğitim amaçlıdır ve bayilere yönelik planlanır. Hangi amaçla yapılmış olursa olsun tanıtım filmine her ihtiyaç duyduğunuzda çoğaltabilirsiniz ya da yeni bir yatırım yapıldığında filme eklenebilir.

Tanıtım Filmini Tercih Eden Sektörler

 

Kurumsal markalar
Fabrikalar ve üretim yerleri
Oteller ve tatil köyleri
Özel okullar, üniversiteler ve tüm okul türleri
Dershaneler ve kurs veren eğitim kurumları
Tanıtım Filmi Fiyatları

 

Firma tanıtım filmi fiyatları markaların bütçesini sarsmayacak şekildedir ve maksimum 5 dakikada anlatılmak istenen hikaye yansıtılır. Bütçeyi etkileyen kriterler arasında da belli maddeler kendini gösterir. Örneğin tanıtım filminde oyuncunun rol alıp almayacağı bütçeyi etkileyen bir durumdur. Daha sonra ise çekim türleri kendini gösterir. Şayet helikopter çekimi ile şirketinizi kuşbakışı görüntülemek isterseniz bu da ekstra ücrete tabi olacaktır.

Medya Planlama Bütçeleri

 

Tanıtım filmini hedef kitleyle buluşturmak diğer reklam çeşitlerinden farklıdır. Zira tanıtım filmi gösterimleri için televizyondan başka mecralar tercih edilmektedir. Toplantı, sunum gibi ortamlarda direk kitleyle tanıştırmak

Tanıtım filmi çekimleriniz için, fiyat teklifi ve detaylı bilgi almak için, bize yazın biz sizi arayalım.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon Numaranız

Konu

Talebiniz

Bir Yorum Yazar Mısın?