Fikir Proje Ajans | Nikon D610 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran

Nikon D610 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme

D610 ile tam çerçeve fotoğraf çekimlerinin gerçek gücünü yaşayın.

Profesyonel Nikon teknolojisiyle donatılan bu güçlü D-SLR, yalnızca FX biçiminin verebildiği türde resim kalitesi sunar.

24,3 megapiksel FX biçimli sensör, her detayı gerçeğe yakın netlikte yakalayarak zengin renklere sahip mükemmel fotoğraflar ve net Full HD filmler çekmenizi sağlar. Tüm aksiyonu saniyede tam altı kare hızla çekebilirsiniz ve Nikon’un yeni Sessiz Deklanşörlü arka arkaya çekim modu neredeyse tamamen sessiz çekim yapar: Yabani yaşam fotoğrafları çekmek istediğinizde mükemmeldir.

Hiç hava sızdırmayacak biçimde tasarlanan D610 her yere gidebilecek kadar dayanıklıdır ve Nikon’un Kablosuz Mobil Adaptör’ünü kullanarak akıllı bir cihazın üzerinden görüntülerinizi tüm görkemiyle paylaşabilirsiniz.

24,3 MEGAPIKSEL FX BIÇIMLI CMOS SENSÖR

Aşırı geniş açılı çekimlerden süper telefotoya kadar her çekimde sorunsuz ton geçişlerine ve yüksek ISO’da yapılan çekimlerde düşük kumlanmaya sahip son derece ayrıntılı görüntüler elde edin.

SESSIZ DEKLANŞÖRLÜ ARKA ARKAYA ÇEKIM MODU

Vahşi yaşam fotoğrafçılığı için ideal olan bu fotoğraf makinesinin ayna çevirme mekanizmasının sesi arka arkaya çekim sırasında fark edilecek derecede azaltıldığından, yakalaması zor konuların çekimi daha kolay olur.

6 FPS SÜREKLI ÇEKIM

Hızlı ve hareketli sahnelerde, hem FX hem de DX biçimlerinde saniyede altı kare hızda ve net çekimler yapın.

DAHILI HDR (YÜKSEK DINAMIK ARALIK) ÖZELLIĞI

Yüksek kontrastlı sahnelerde fotoğraf çektiğinizde düşük kumlanmaya ve hem parlak hem de karanlık bölgelerde geniş bir aralıktaki tonlara sahip görüntüler yakalayın.

ÜSTÜN DÜŞÜK IŞIK PERFORMANSI

25.600’e (eşdeğer) çıkarılabilen ISO 100-6400 ile zorlu aydınlatma koşullarında bile, olabildiğince az kumlanma oranına sahip, detaylı görüntüler elde edebilirsiniz.

ÇOK ALANLI D FILM

30p, 25p ve 24p FX ve DX biçimlerinde Full HD (1080p) filmler kaydeder. Harici cihazlara sıkıştırılmamış, tam çözünürlüklü HDMI çıkışının yanı sıra yüksek kaliteli ses kontrol imkanı sunar.

Kablosuz aktarım: Resimleri anında paylaşın veya bir akıllı telefon ya da tabletle birlikte Nikon’un isteğe bağlı WU-1b Mobil Adaptörünü* kullanarak fotoğraf makinesini uzaktan kontrol edin.

Yüksek hassaslığa sahip otomatik netleme: Multi-CAM4800 39 noktalı AF sistemiyle üstün konu yakalama teknolojisinden yararlanın. f/8’e kadar kombine açık diyaframlı objektiflerle uyumlu ve -1 EV’ye kadar duyarlı olan D610, dolunay ışığında bile net çekimler yapar.

EXPEED 3 14 bit A/D dönüştürme yapabilen görüntü işleme sistemi ve 16 bit görüntü işleme ile üstün ton geçişi.

Sahne Tanıma Sistemi: Fotoğraf makinesinin görüntü sensörü ve 2.016 piksel RGB sensörü, pozlama, otomatik netleme ve beyaz dengesini deklanşöre basılmadan hemen önce optimum düzeye getirerek, görüntülerin keskin hatlara sahip olmasını sağlayan Sahne Tanıma Sistemine kesin veriler sağlar.

Makine içi zaman aralıklı çekim işlevi: Ayrıntılı hesaplama ve düzenlemelere gerek kalmadan basit menü işlemleri aracılığıyla zaman aralıklı çekimler oluşturma. Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için aralıklı çekim kullanma. Zaman aralıklı fotoğraf çekimi özelliğini kullanarak görüntüleri kolayca film dosyaları olarak kaydedin ve normalden 24 ile 36.000 kez daha yüksek izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda görüntüleyin.

Resim Denetimleri: Keskinlik, doygunluk ve renk gibi parametrelerde ince ayar yaparak fotoğraflarınızın ve videolarınızın görünüşünü özelleştirin.

Hassas 8 cm (3,2 inç), yaklaşık 921k-noktalı, otomatik ekran parlaklığı kontrolüne sahip VGA LCD ekran. Geniş bir renk reprodüksiyon kapasitesiyle parlak ve net görüntü izleme sağlar.

Yüksek performanslı optik vizör, yaklaşık %100 kare alanı ve 0,7x büyültme sağlar. Vizör işaretlerine sahip DX Kırpma Modu sunar.

Dayanıklı ve hafif: Zorlu koşullarla başa çıkacak biçimde üretilen fotoğraf makinesinin üst ve arka kaplamaları magnezyum alaşımındandır ve yalnızca 760 g (pil hariç) ağırlığındadır. Nikon’un profesyonel D800 D-SLR cihazıyla aynı derecede hava sızdırmayan tasarımıyla neme ve toza karşı gelişmiş dayanıklılık sağlar.

Çift eksenli elektronik sanal ufuk: LCD ekranı veya vizörü kullanarak fotoğraf makinesinin hem yatay düzleme göre konumunu hem de eğimini (öne veya arkaya doğru dönüşünü) doğrulayabilirsiniz.

Çift SD kart yuvası: İki SD hafıza kartı yuvası sayesinde gelişmiş çekim esnekliği sunar. İlk kart dolduğunda ikincisini kullanın veya birine fotoğrafları, diğerine filmleri kaydedin. SDXC ve UHS-I ile uyumludur.

* iOS™ ve Android™ kullanan akıllı cihazlarla uyumludur. Akıllı cihazınıza ücretsiz olarak Google Play™ ve Apple App Store™ üzerinden indirilebilen özel Wireless Mobile Utility uygulamasının kullanılmasını gerektirir. Android, Google, Google Play, YouTube ve diğer markalar Google Inc. şirketinin ticari markalarıdır.

Nikon D610 Kullanım Kılavuzu

GDE Hata: İstenen profil ayarları yüklenemedi

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?