Fikir Proje Ajans | Nikon D600 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran

Nikon D600 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme

İlk olarak çözünürlük: D800, devasa 36 megapiksel çözünürlüğü 36x24mm’lik sensör paketlerinde sunarken, D600 “sadece” 24MP çözünürlük sunabiliyor. Sensördeki her piksel, olduğundan daha büyük görünüyor, bu sayede daha iyi gren (noise) performansı sağlanıyor. Laboratuvar testleri de tahminlerimizi doğru çıkarıyor: 6.400 ISO’ya kadar çekilen fotoğraflar yüzde 100’de görüntülenirken gren gözükmüyor. A3 çıktılarda dahi ilk ISO-boost seviyesinde (ISO 12800) çekilen fotoğraflarda rahatsız edici seviyede gren olmuyor. Maksimum ISO 25.600 fakat sadece çaresiz kaldığınız durumlarda kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Gerçek geniş açıdan süper telefotoya, 24,3 megapiksel FX biçimli sensör, fotoğraf makinesinin geniş ISO aralığında inanılmaz derecede ayrıntılı resimler sunar.

Otomatik netleme sistemi Nikon’un en iyisi D4 D-SLR’si kadar hassastır, -1 EV’ye kadar net konu çekimi ve f/8’e kadar birleştirilmiş açık diyafram objektiflerle uyum sağlar. Ortamınız videoysa, Çoklu alan Tam HD D Film, yayın kalitesi metrajı için ihtiyacınız olan tüm esnekliği sunar.

Profesyonel Nikon D800 ile aynı derecede hava geçirmez ve şaşırtıcı biçimde hafif olan D600, tam perspektifi yakalamanın en iyi yoludur.

24,3 MEGAPIKSEL FX BIÇIMLI (TAM ÇERÇEVE) CMOS SENSÖR

Yüksek sinyal-gürültü oranı ve geniş dinamik aralık ile. Sorunsuz ton geçişleriyle zengin ayrıntılı resimler sunar.

MULTI-CAM4800 39 NOKTALI AF SISTEMLE YÜKSEK DUYARLILIĞA SAHIP OTOMATIK NETLEME

Çerçevenin her yerinde hızlı ve hassas kapsama imkanı sunar. -1 EV’ye kadar duyarlı ve f/8’e kadar uyumludur.

ISO 100–6400

25.600’a (eşdeğeri) kadar artırılabilir ve 50’ye (eşdeğeri) kadar düşürülebilir. Olabildiğince az kumlanma oranına sahip, detayları yansıtan görüntüler için daha yüksek deklanşör hızları sunar.

ÇOK ALANLI D FILM

30p, 25p ve 24p FX ve DX biçimlerinde Full HD (1080p) filmler kaydeder. Maksimum kayıt süresi yaklaşık 29 dakika 59 saniyedir. Harici cihazlara sıkıştırılmamış HDMI çıkışı olanağı ve yüksek kaliteli ses kontrolü sunar.

EXPEED 3

Kusursuz ton geçişi için 14 bit A/D dönüştürme ve 16 bit görüntü işleme ile görüntü işleme sistemi.

HDR (YÜKSEK DINAMIK ARALIK)

Yüksek kontrastlı sahneler için idealdir. Oldukça geniş dinamik aralığa, az kumlanmaya ve zengin renk geçişlerine sahip bir görüntü oluşturmak için deklanşöre tek bir basışta iki kare çeker.
Etkin D-Lighting: Yüksek kontrastlı aydınlatma koşullarında daha fazla ayrıntı yakalayın. Nikon’un Etkin D-Lighting özelliği, doğal kontrasta sahip göz kamaştırıcı görüntülerin elde edilmesi için hem karanlık hem de aydınlık bölgelerdeki detayları otomatik olarak korur.
Sahne Tanıma Sistemi: Fotoğraf makinesinin görüntü sensörü ve 2016 piksel RGB sensörü, görüntülerin keskin hatlara sahip olması için pozlama, otomatik netleme ve beyaz dengesini deklanşöre basılmadan anında optimum düzeye getirerek Sahne Tanıma Sistemi’ne kesin veriler sağlar.
Zaman aralıklı çekim: Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için Aralıklı Çekim kullanın. Görüntüleri film dosyaları olarak kaydetmek ve normalden 24 ila 36.000 kez daha hızlı izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda göstermek için Zaman Aralıklı Çekim kullanın.
Picture Control keskinlik, doygunluk ve renk gibi parametrelerde ince ayar yaparak fotoğraflarınızın ve videolarınızın görünüşünü özelleştirir.
Otomatik ekran parlaklığı kontrollü, hassas 8 cm (3,2 inç), 921k-nokta, VGA LCD monitör. Geniş bir renkli baskı kapasitesiyle parlak ve net görüntü izleme sağlar.
Yüksek performanslı vizör yaklaşık %100 çerçeve alanı ve 0,7x büyütme ile. Vizör işaretlerine sahip bir DX Kırpma Modu sunar.
5,5 fps sürekli çekim: Saniyede beş buçuk kare hızında hızlı hareketli sahneleri yakalayın.
Sessiz çekim modu: Sessiz fotoğrafçılık için harika olan bu özellikle fotoğraf makinesinin ayna çevirme mekanizmasının sesi fark edilir ölçüde daha az çıkar.
Ayna dengeleyici: Görüntüleme süresini artırarak ve AF işlemine daha fazla süre tanıyarak aynanın aşağı hareketinin sıçramasını en aza indirger; D600’ün yüksek hızlı sürekli çekim sırasında bile AF ve netleme izlemeyi başarmasının nedenidir.
Kompakt, hafif ve dayanıklı: Şiddetli koşullara dayanacak şekilde tasarlanan fotoğraf makinesinde magnezyum alaşımı ön ve arka kapaklar bulunur ve (pil olmadan) yalnızca 760 g ağırlığındadır. Nikon’un profesyonel D800 SLR’si ile aynı düzeyde hava koşullarına dayanıklı olan fotoğraf makinesi, neme ve toza gelişmiş dayanıklılık sunar.
Çift eksenli elektronik sanal ufuk: Fotoğraf makinesinin yatay düzleme göre konumunu ve eğimini (öne veya arkaya doğru dönüşünü) LCD ekran veya vizör kullanarak doğrulayabilirsiniz.
İkiz SD kart yuvaları: İki SD hafıza kartı yuvası gelişmiş çekim esnekliği sunar. İlki dolduğunda ikinci kartı kullanın ya da birine fotoğrafları, diğerine ise filmleri kaydedin. SDXC ve UHS-I uyumludur.
Kablosuz aktarım: Nikon’un isteğe bağlı WU-1b Mobil Adaptörü görüntüleri doğrudan D600’den bir akıllı telefon ya da tabletle paylaşmanıza ya da fotoğraf makinesini akıllı cihazınızla* uzaktan kontrol etmenize olanak tanır.

Kullanım Kılavuzu

GDE Hata: İstenen profil ayarları yüklenemedi

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?