Fikir Proje Ajans | Nikon D4 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran

Nikon D4 Dijital Fotoğraf Makinası İnceleme

Nikon D4 Body DSLR Fotoğraf Makinesi
Nikon DSLR sınıfının en üstünde konumlandırdığı D4 modeli ile limitlerin ötesinde bir performans sunuyor. Mükemmel görüntü kalitesi ile profesyonellerin radarına takılan D4 seri çekim hızıyla kullanıcısını büyülüyor. Saniyede 11 kareye kadar fotoğraf çekebilen D4 performansıyla hareketli sahnelerin hiçbirini kaçırmamanız konusunda en büyük garantiniz olacak.
Yüksek görüntü kalitesini ISO performansıyla destekleyen Nikon 100-12.800 ISO aralığının yanısıra düşük ve yüksek seçenekleri ile ISO 50 ile 204.800 ISO aralığına sahip oluyor. Yüksek ISO’larda dahil grensiz ve net fotoğraflar verirken EXPEED 3 görüntü işlemcisiyle de kulanıcısına hızlı işlem ve kaliteli fotoğrafları garantiliyor.
Full HD video ile profesyonel çekimler yapabilmenize olanak tanıyan Nikon D4 imaj kalitesini video çekimlerinizde de görmenizi sağlıyor. Fotoğraftaki ISO kalitesini videoda da gösteren D4 üst sınıf HDSLR olarak kullanıcısına sunulmuş.

Nikon D4 CMOS Sensör ve EXPEED 3 Görüntü İşlemcisi
Nikon oldukça ideal bir değer olan 16.2 Megapiksellik imaj kalite sunuyor. Full frame CMOS sensörle birlikte mükkemmel performans gösterirken işlemci ve sensör kombinasonunun da birbiriyle uyumlu çalıştığının ifade edilmesi gerekiyor. EXPEED 3 Görüntü işlemcisi ile fotoğraflarınızın doğru değerlerde düzenlenmesini çekim anında gerçekleştirirken hız konusunda da 11 kare/sn olarak gerçekleşmesinde büyük etki gösteriyor.

Sensör boyutlarıyla alakalı olarak DX-format DSLR’lerden daha etkin fotoğraf kalitesi sunan FX-Format CMOS sensörü fotoğraflarda crop işlemi uygulansa dahil görüntü kalitesinin yüksek olması sayesinde sıkıntı çıkarmıyor ve imaj kalitesinden ödün vermiyor.
Nikon D4 özellikle spor fotoğrafçılarının ve ornito fotoğrafçıların gözdesi olurken diğer yandan ISO başarımı ile muhabirlerin de ön plana aldığı bir HDSLR olarak karşımıza çıkıyor.

Nikon D4’ün 1080p Full HD Videosu ile Kaliteyi Yaşayın
Nikon D4 ile kaçırılmayacak anları video kaydı yaparak değerlendirebilirsiniz. Profesyonel video konusunda Nikon HDSLR piyasasında D4 modeli ile sınırları zorluyor. 1080p çözünürlükte 30/25/24fps çekim hızlarında video çekimi yapabilen Nikon D4; HD kalitede ise 60fps ye kadar çekim hızı sunabiliyor. Akıcı slow motion görüntüler için oldukça yeterli bir seviye olan bu performansı ISO başarımı ve CMOS sensör kalitesi sayesinde daha net ve daha doğru renklere sahip şekilde kaydeden Nikon D4 video konusunda da başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Nikon D4’ün 3.2 inç LCD Ekranı İle Çekimlerinizi Anında Görüntüleyin
Nikon Üst sınıfı için geliştirilen otomatik parlaklık kontrollü 3.2 inç LCD ekranı ile çektiğiniz fotoğraf ve videoların anında kaliteli bir şekilde kullanıcısına sergiliyor. Otomatik parlaklık kontrolü sayesinde ortam ışığına göre kendini ayarlayabilen LCD ekranı sayesinde daha net ve parlama olmadan izleyebilirken 921k çözünürlüğü sayesinde keskinlikten ödün vermeden görüntüleme yapabiliyorsunuz. Fotoğrafları 46 kat daha yakın izleyebileceğinizi de söylemeden geçmemek gerek. Detay gerektiren çalışmalarda; özellikle makro ve ürün çekimlerinde fazlaca kullanılacak olan bu yakınlaştırma en detaylı çekmlerinizde bile size yardımcı oluyor. 170 derece görüş açsına sahip LCD ekranın dışında %100 görüş açısına sahip optik vizörü ile standartların üzerine çıkın.

Nikon D4’ün ISO Performans Kalitesi
Nikon D4 Işık duyarlılığı konusunda kullanıcısına ideal bir ISO aralığı sunarken bununla yetinmemiş. Genişletilebilir ISO konusunda Low ve High seçenekleri ile 50 ISO’ya kadar düşebilirken 204.800 ISO ile en kötü ışık koşullarında bile fotoğraf alabilmenize imkan tanıyor.
Yüksek ISO’larda dahil net görüntü alabilirken keskinlik ve renklerden ödün vermeden video ve fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. EXPEED 3 görüntü işlemcisi sayesinde daha da verimli hale gelen ISO başarımı ışığın yetersiz geldiği spor ve makro çekimlerinde oldukça kaliteli fotoğrafları kullanıcısına sunuyor. Nikon, flaşsız çekimlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz gibi ISO’yu da çekinmeden artırabileceğiniz bir DSLR ortaya çıkarmış.

Nikon D4 Otomatik Netleme Sistemi
Nikon’un kendini kanıtlamış 51 noktaya AF otomatik odaklama sisteminin yeni nesli olan gelişmiş Multi-Cam 3500 AF otomatik netleme sistemi ile Nikon D4 dijital fotoğraf makinesi tamamen özelleştirilebiliyor. Bu sistem sayesinde hızlı hareket eden nesnelerin daha net kaydedilmesine olanak tanıyan Nikon D4 DSLR fotoğraf makinesinin merkezi olarak konumlandırılan 15 adet cross tip sensörü kontrast verisini dikey ve yatay olarak tespit edebiliyor.

Nikon D4 Magnezyum Alaşım Gövdenin Mükemmel Kalitesi
Nikon üst sınıf profesyonel makinelerinde kullandığı magnezyum alaşımı Nikon D4’te de kullanmış. Sağlamlık olarak plastik gövdelere fark atan gövde batarya ve hafıza kartları dahil 1.340 gram bir ağırlığa sahip. Daha stabil bir tutuş için ideal ağırlığa sahip Nikon D4 tuş ergonomisi ve tutuşu kolaylaştıran dış kauçuk yapısı ile sağlamlığını kullanıcısına gösteriyor. Arka kısımda büyük LCD ile birlikte etkin ve ergonomik bir tuş yapısı sunarken mod ve ayar tekerlekleri ile de hızlı bir ayar imkanı sunuyor.

Nikon D4 3D Color Matrix Pozlama Sistemi
Nikon D4 D-SLR fotoğraf makinesi 91,000 piksel RGB 3D Color Matrix pozlama sistemi aracılığıyla her bir sahneyi analiz ederek renk ve parlaklık gibi faktörleri değerlendirip mükemmel bir hassasiyette ölçüm yapılmasına imkan tanıyor. Bu görüntü verileri işlenip D4 fotoğraf makinesinin mevcut veritabanı ile karşılaştırılarak gerçeğe yakın renk değerleri ve canlı görüntüler elde edilmesi sağlanıyor.

Nikon D4’ün İnanılmaz Seri Çekim Hızı
Nikon, D4 ile Saniyedde 11 kareye kadar seri çekim hızı sunnuyor. Üst sınıf DSLR lerde görülmeyen bu seri çekim hızı özellikle hareketli sahnelerin kaçmaması için ön plana çıkıyor.
FX-Formatta saniyede 11 kareye kadar çıkan seri çekim hızıyla spor ve ornito fotoğrafçılarının gözdesi olan Nikon D4 hız konusunda kullanıcısını fazlasıyla tatmin ediyor.

Nikon D4’ün Yüksek Dinamik Aralığı
Dahili HDR özelliği ili CMOS sensörün verdiği renk ve dinamik aralık değerlerinin üstüne çıkın. Doğru pozlamayı bulmak için sert ışıkta da kullanılabilecek olan sistem, gölgeler ve vurguları dengeleyerek fotoğrafları daha grensiz ve doğru kontrast değerlerinde kullanıcısına sunuyor.

 

KULLANIM KILAVUZU

GDE Hata: İstenen profil ayarları yüklenemedi

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?