Fikir Proje Ajans | Twitter Programları – Twitter Araçları – En İyileri
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
 • FikirProje

Twitter Programları – Twitter Araçları – En İyileri

Sizler için Twitter ile ilgili programları, uygulamaları tek başlık altında derlemeye çalıştık. Unfollow, follow ve diğer programlar sayesinde Twitter hesabınızın güvenliğini ve takipçi sayısının arttırabilir veya sizi takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları öğrenebilirsiniz. Daha bir çok bilgi bu başlık altında.
Hazır mısınız?

Twitter - Android - İphone

Twitter İphone Telefonunuza indirmek için tıklayın

Android Telefonunuz için güvenilir son sürüm Twitter Apk dosyaları
Alternatif 1
Alternatif 2
Alternatif 3

Twitter Güvenliği ve Hesabınızı Güvenliğini Attırın
Merhaba,

Sosyal ağ kullanımı gün geçtikçe daha çok artıyor. Günden güne bir sürü yeni profil açılıyor, yeni uygulamalar yazılıyor. Hâl bu olunca da, güvenliğimiz bir noktada unutuluyor veya daha önemli bir vaziyete geliyor.

Ben de, bu makalemde sizlere Twitter hesabınızın güvenliğini arttırma konusunda bilgilerde, tavsiyelerde bulunacağım.

1 - Bilgisayarınızın hacklenmesi

Halk arasında kullanılan bu tabir, bilgisayarınıza giren trojan veya keylogger tarz programlar ile şifrelerinizin, karşıdaki kullanıcıya gitmesini belirtiyor. İnternetteyken, kimseden dosya almamaya bakın ve sahte internet sitelerine, linklere girmemeye çalışın. Ve mutlaka bilgisayarınızda en az 1 adet anti virüs programı bulundurun.

2 - Phishing

En önemli güvenlik zaafiyeti - her internet sitesinde olduğu gibi - Phishing’dir. Bu yöntemle; sahte linkler, sahte elektronik postalar, Twitter’in giriş sayfasına benzeyen ve giriş yapılmasını isteyen sahte sayfaların kullanıcılara gönderilmesi ve kullanıcıların buraya kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girmeleriyle elde ediliyor.

Üstteki resim ne kadar çok benziyor değil mi Twitter Anasayfasına? Biz de bu benzerlikten dolayı, adres çubuğuna bakmadan giriş yaparsak bilgilerimizi bu paneli hazırlayan kişi(lere) vermiş oluruz. Her zaman ve her zaman, girdiğimiz site www.twitter.com olsun ve de bu HTTPS bağlantıyı içeren bir link olsun. (HTTPS ile ilgili detayı aşağıda belirteceğim)

3 - Twitter Üzerinden Ayarlarınızı Kontrol Edin

Twitter, kullanıcılara bazı güvenlik kontrolleri getirmiştir. Bu ayarlar ile hesabınızı daha güvenli yapabilirsiniz. Gelin, madde madde bu ayarlara bir göz atalım :

a) Hesap

Bu alanda; temel hesap bilgilerini, dil ayarlarını, tweet gizliliği ve konum bilgisi ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Tweet Konumu : Kişilerin sizin konumunuzu görmek veya bu alanda bilgilerinize ulaşmasını istemiyorsanız, resimde yer alan kutucuğu boş bırakın. Ya da, tıklı ise tıklamasını kaldırın. Eğer ki geçmiş tweetlerinizde konum bilgisi bıraktıysanız, bunu da oradan silebilirsiniz.

Tweet Gizliliği : Hesabınızın, sadece sizin onayladığınız kişiler tarafından görüntülenmesini istiyorsanız `` Tweetlerimi korumaya al `` seçeneğini işaretleyiniz. Böylece, sadece sizin onayladığınız kişiler sizin tweet ve bilgilerinize ulaşacak, onaylamadığınız kişiler ise sadece sizin resminizi ve diğer basit bilgilerinizi görecektir.

Sadece HTTPS : `` Her zaman HTTPS kullan `` kutucuğuna tıklayarak, twittera girişlerinizde https onaylı güvenilir bir bağlantı ile twittera erişebilir, twitteri kullanabilirsiniz. Bu son derece güvenli olur. HTTPS kaynaklı olduğu için twitterda girdiğiniz, dolaştığınız her bağlantı güvenilir olur.

b) Şifre

Şifre : Kullandığınız şifre en az 8-10 hane olmalı ve içinde mutlaka harf bulundurmalıdır. Her site için ayrı bir şifre belirleyin. Şifrenize isminizi, doğum tarihinizi, memleketinizi veya insanların sizin hakkında bildikleri verileri girmemenizi tavsiye ederim.

Cep Telefonunu Twitter Hesabı ile İlişkilendir : Gelişmiş hesap güvenliği için cep telefonunuzu Twitter hesabınızla ilişkilendirebilirsiniz. Yapmanız gereken, cep telefonunu ayarla kısmına tıklayarak, gerekli adımları kullanarak cep telefonunuzu Twitter hesabınıza bağlamak ve güvenlik için bunu kullanmaktır.

c) Uygulamalar

Uygulama Güvenliği : Kullanacağınız uygulamalara son derece dikkat etmelisiniz. Çünkü her geçen gün kullanıcılar arttığı gibi, uygulamalar da artıyor. Ve bu uygulamalar güvenliğimize etki ediyor. Bir uygulama kullanmadan önce, uygulamanın güvenli olup olmadığını internetten araştırın. Veya; uygulamayı kullanmak için uygulama sizden `` İzin `` isteyecektir. Hangi tür bilgilerinize eriştiğini veya nelerin gerekli olduğunu söyleyecektir. Siz de bunları görerek uygulamanın güvenli olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca, istemediğiniz uygulamaları `` erişimi kaldır `` diyerek kaldırabilirsiniz.

Son olarak ;

Hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız konuyla ilgili bilgilendirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güvenli günler dilerim.

Bilgi: Ekrem ÇELİK

Unfollow - Follow Twitter Araçları

Markaların en önem verdiği sosyal medya kanallarından biri olan Twitter “ gezi olaylarından” sonra vazgeçilmezlerden biri oldu. Twitter’ın adını ilk kez duyan anneler, babalar ya da duyup da üyesi olmayanlar, olan biteni takip etmek için kısa sürede kendilerine bir hesap açtılar. Bu sebepten son dönemde Türkiye için Twitter’ın öneminin katlandığını söyleyebiliriz. Sosyal medyanın bu güçlü oyuncusunu daha verimli kullanmak isteyen marka ve bireylerin hangi Twitter programlarını veya Twitter araçlarını kullanmasında fayda var ve tüm sosyal mecralarda olduğu gibi Twitter’da da takipçi sayısı oldukça önemli konulardan biri bilindiği gibi sosyal ağlarda takipçi sayımız ne kadar fazla olursa paylaşımlarımız daha fazla kişiye ulaşmış olur. Bu nedenle kişisel hesaplar olsun, marka hesapları olsun herkes sosyal ağlarda takipçi sayısını arttırmayı amaçlamakta tabi bunu yaparken önemli noktalardan biri de hesabımızı takip etmeyenleri takip etmeyi bırakmak. Bu işlemi tek tek yapmak neredeyse mümkün değil. Özellikle de takipçi sayınızı arttırmak için daha önceden çok fazla kişiyi takip ettiyseniz daha da zor. Fakat bu bu mükemmel unfollow aracı işinizi bir hayli kolaylaştıracak.

Manage Flitter

ManageFlitter en fazla kullanılan Twitter araçlarından biridir. Adından da anlaşılacağı gibi filtreleme özelliği sayesinde, ulaşmak istediğiniz Twitter kullanıcılarını kısa sürede karşınıza çıkarır. Account Search kısmında biyografide geçen kelimeye, ada, soyada, kullanıcı adına, websitesine ve lokasyona bağlı olarak arama yapabilirsiniz. Ayrıca takipçi, takip edilen ve tweet aralığı vererek de daha net bir sonuca ulaşabilirsiniz. Siteye üye olmadığınız takdirde karşınıza çıkan 50 kişiyi takip etme hakkınız vardır. Üye olursanız bir limitiniz yoktur ama size Twitter’dan bir uyarı gelebilir, bizden söylemesi.

Twitter hesap yönetiminde kullanılan en etkili araçlardan biri de Manage Flitter, kullanım kolaylığı ve sunduğu imkanlarla Twitter hesaplarımızı çok daha etkin yönetmemizi sağlıyor.  Diğer programlar gibi Manage Flitter’da ücretsiz kullanımda biraz kısıtlı fakat ücretli kullanım için kendi içerisinde çeşitli üyelik türleri bulunduruyor. Programı kullanmak için www.manageflitter.com adresine giderek  Twitter hesabınız ile giriş yapmalısınız. Daha sonrasında hesabınız hakkında çeşitli bilgiler gelecektir.

Manage Flitter Twitter 1024x281 Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Sol sütunda hesabınızda filtrelemeler yaparak yönetmenize imkan tanıyan seçenekler bulunmaktadır. Bu kısımdan seçeneklere tıklayarak takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları, son 30 günde hiç aktif olmayan hesapları takip ettiğiniz yada sizi takip eden hesapların spam yada sahte hesaplar olup olmadığını tespit edebilir ve tek tık ile bu kullanıcıları Twitter hesabınızdan temizleyebilirsiniz. Ücretsiz kullanımda günlük 100 unfollow işlemine izin veren uygulamanın 3 tip üyeliğinden birini seçerek bu sayıyı arttırabilirsiniz.

Tweet Search kısmında ise tweet’de yer alan kelimeye veya atılan lokasyona göre arama yapabiliyorsunuz.  Kullanım olarak Account Search’un daha fazla fayda ve kolaylık getiriğini söyleyebiliriz.

Manage başlığı altında unfollow ve follow özellikleri bulunmakta. Burada daha önceden takip ettiğiniz kullanıcıları hızlı bir şekilde unfollow edebiliyorsunuz. Popüler ve verify edilmiş hesapları isterseniz listenin dışına alabiliyorsunuz ki, gayet güzel bir özellik. Arada kaynamıyorlar. Ayrıca fake profilleri, aktif olmayanları ve profil resmi olmayan twitter hesaplarını da kolaylıkla eleyebiliyorsunuz.

Manage Flitters Twitter Analytics Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Follow özelliği ise aylık 12 dolar verdiğiniz de kullanabildiğiniz bir özellik.  Aklınızda sizin ulaşmak istediğiniz kitleye sahip bir hesap/kullanıcı var ve o hesabın takipçilerini takip etmek istiyorsanız, tam olarak doğru yerdesiniz. Copy followers ya da copy following özelliğini kullanarak, istediğiniz Twitter hesabının takipçilerini ve takip ettiklerini filtreleyip takip edebilirsiniz.

Paralı kullanımında analytics özelliğini de kullanma hakkınız oluyor. Programın analytics kısmı gayet sade.  Account Analytics’e tıklayarak hesabın en temel bilgileri ile birlikte, son hafta içerisinde gerçekleşen değişimi görebiliyorsunuz. Bu sayede hangi aksiyonlarınızın hangi sonuçlar doğurduğunu kolaylıkla görebiliyorsunuz.

Justun follow

Unfollow programları içerisinde oldukça başarılı bir program olan Justunfollow ücretsiz kullanım için biraz kısıtlı imkanlar sunsa bile oldukça işe yarıyor. Programı kullanabilmek için öncelikli olarak www.justunfollow.com adresinden giriş yaparak login olmanız gerekiyor. Devamında ilk çıkacak sayfada Twitter ile giriş yap seçeneğini tıklayıp giriş yapmış oluyorsunuz. Daha sonra e-mail adresinizin istendiği sayfaya geçerek mail adresinizi yazarak get started yazan butona tıklayarak devam ediyoruz. Son olarak takipçi raporunuzun Twitter adresine gönderilip gönderilmeyeceği hakknda bir soru sayfası daha geliyor. Bu kısım çok da önemli değil bir seçim yaparak artık programın asıl sayfasına geçiş yapabilirsiniz.

justunfollow twitter tools 1024x452 Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Asıl sayfaya ulaştığınızda karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecek en üstte sizi takip etmeyenler yer alıyor tıkladığınızda listelenecektir. Buradan sizi takip etmeyenleri görüp takipten çıkabilirsiniz. Justunfollow ile sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıların listesine ulaşabilir, takibi bırakanları görebilir, yeni takip ettiğiniz kullanıcıların listesine ulaşabilir, takip ettiğiniz kullanıcılardan artık Twitter’da aktif olamayanlarını görebilir ve herhangi bir hesabın son kullanıcılarını takip edebilirsiniz.

FollowerWonk

Manage Flitter’ın yaptığını yapsın ama biraz daha renkli ve kullanımı zevkli bir Twitter aracı olsun diyorsanız FollowerWonk tam size göre. SEOmoz’un uygulamalarından biri olan FollowerWonk renkli arayüzüyle programda daha keyifli vakit geçirmenizi sağlıyor.  Arama filtrelemesinde biyografiye ve tweet’e göre arama yapılmaması ve toplu hesap seçilememesi ManageFlitter’a göre eksilerinden.

ManageFlitter’dan farklı olarak program Twitter hesaplarını karşılaştırma imkanı sunuyor. Yalnız burada detaylı bir rapor hazırlandığından, raporu beklemeniz gerekiyor. Rapor sonunda hesapların toplam takipçi sayılarını, takip ettiklerini, ortak takipçilerini, sosyal otorite puanlarını, toplam tweetlerini ve ne zamandan beri Twitter’da olduklarını görebilirsiniz.

Ayrıca Analyze Followers başlığı altından istediğiniz Twitter hesabının takipçilerinin ya da takip ettiklerinin analizine ulaşabilirsiniz. Burada hangi ülkelerin ağırlıkta olduğunu, en uygun tweet atılacak saatleri, cinsiyet oranlarını, twitter hesaplarının yaşını, en fazla etkileşime girenleri ve en fazla retweet edenlerin analizini görebilirsiniz. Bu grafikler tıklanabilir olduğundan, kullanıcıların Twitter hesaplarına da kolaylıkla ulaşıp, onları Tweetlerinizde etiketleyebilirsiniz (mention).

FollowerWonk Twitter Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Track Followers ve Sort Followers da siteye ücretli olarak üye olduğunuz  da kullanabildiğiniz filtremele başlıklarından. Bu özelliklerinin ManageFlitter’dan daha iyi olduğunu söylemekse biraz güç.

Tweepi

Bir diğer Twitter yönetim aracı da Tweepi, diğer programlardan farklı olarak Tweepi’de takipe ettiğiniz kullanıcıları tanımlayan özellikler ekleyip çıkarmanıza ve filtrelemelerinizi daha sınırlı sonuçlara göre yapmanıza olanak sağlıyor. Tweepi ile unfollow etkinliklerini izleyebilir, kaç tweet attıklarını ve takipçi sayılarını görebilirsiniz.
tweepi twitter Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri
Diğer programlar gibi ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan Tweepi’ye özgü bazı terimlerden bahsedersek kullanımı daha kolay olacaktır. Flush sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kullanıcıları gösterir. Reciprocate sizi takip eden fakat sizin takip etmediğiniz kullanıcıları, Cleanup tüm takipçilerinizi listeler ve dilediğinizi silebilirsiniz. Bunun dışında kontrol panelinden takipçilerinizin tweetlerini, son tweet attıkları tarihi ve isimlerini görebilirsiniz.

Tweriod

Tweriod saatlere göre Twitter ’daki online takipçi sayısını gösteren bir program. Bu şekilde hangi saatte, tweetinizin daha fazla kişiye ulaşacağını öngörebilirsiniz. Özellikle etkileşim peşinde olanlar için gayet sade ve kullanışlı bir program. Hafta sonu, hafta içi, Pazar ve Pazartesi günleri olacak şekilde sonuçlara ulaşabilirsiniz.

tweriod twitter Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri
Untweeps

Twitter’da yapmak istediğiniz artık aktif olmayan hesapları görüp takip ettiğiniz kişiler listenizden çıkarmaksa Untweeps tam size göre bir uygulama Untweeps sayesinde takip ettiğiniz fakat artık aktif olamayan kullanıcıları kolayca unfollow edebilirsiniz. Program aynı Manage Flitter’da olduğu gibi kullanıcıların Twitter’da pasif olma durumunu 30 gün olarak belirlemiş. Fakat isterseniz siz bu zaman dilimini değiştirip kendiniz göre de belirleyebilirsiniz.

untweeps twitter Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Bu sayede aktif olamayan kullanıcıları takip etmeyi bırakabiliyorsunuz ayrıca program Twitter’a kayıt olduğundan beri hiç tweet atmamış olan kullanıcıları da görüntülemenize olanak sağlıyor. Bu şekilde filtrelemelerle takibi bırakmak istediğiniz kullanıcıları daha kolay bulup unfollow yapabiliyorsunuz.

Topsy

Son olarak bahsedeceğimiz Twitter programı ise Topsy. Herhangi bir kelimenin geçtiği tweetleri bulmak için kullanılabilecek en güzel ve basit uygulama. Dil ve zaman seçeneği ile daha verimli arama yapmanızı sağlıyor. Faydasını göreceksiniz.

topsy twitter 1024x292 Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri
Twitter Toplu Takip Kodu (Programsız)

Twitterda belirlediğiniz bir profile girerek takipçilerini takip edebilirsiniz. 24 saat içerisinde 900 kişi takip edebilirsiniz eğer takipçi sayınız 2000’in altında ise 2000 kişiden fazlasını hiçbir şekilde takip edemezsiniz. Zorlarsanız hesabınız askıya alınır.

İlk olarak kendimize bir profil seçmemiz gerekiyor ben örnek olarak kendi profillerimden birini vereceğim ekucoder tıkladığınızda direkt takipçilerimin olduğu sekmeye gideceksiniz.

Neden takipçilerin olduğu bölüm?
Takip ettiklerimi de takip edebilirsiniz ama takipçilerin geri dönüş ihtimali her zaman daha yüksektir. Takip ettiği ve takipçisi çok olan hesaplardan her zaman daha fazla geri dönüş alabilirsiniz. Ünlülerin çok takipçisi var diye onlarda denemeyin geri dönüş çok az olur harcadığınız zamana yazık olur…

ekucoder tıkladık, sayfada boş bir alan sağ tıklıyoruz ve öğeyi denetle diyoruz.

twitter unfollow Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Daha sonra konsol bölümüne şu kodu yapıştırıp enter’a tıklıyoruz.

Kod:
setInterval(function(){t=$();
if(!t[0])window.scrollTo(0,90000);
},100)

unfollow kodu Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda sayfa 50 kez aşağı kayacaktır, sayfa kaydırma işlemi bitene kadar birşey yapmayın. Sayfa kaydırma işlemi bittikten sonra aşağıdaki kodu da konsol bölümüne yapıştırıp tekrar enter’a tıklayın.

Kod:
__cnt__ = 0;
jQuery('.stream .ProfileCard-actions > button.user-actions-follow-button > span.button-text, span.follow-text').each(function (i, ele) {
ele = jQuery(ele);
if (ele.css('display') != 'block') {
console.log('already following:', i);
return;
}
setTimeout(function () {
ele.click();
}, __cnt__++ * 500);
});

Bu kodu konsol bölümüne yapıştırıp enter’a tıkladıktan sonra tek, tek takip et butonlarına otomatik bir şekilde tıklanacaktır. Biraz zaman alabilir bilgisayarınız çok sağlam değilse bu işlemi yaparken başka bir şey yapmayın tarayıcınız kilitlenebilir, işlem yarıda kalabilir.

Google Chrome ve Firefox’ta bu işlemi yapabilirsiniz Google chrome diğer tarayıcılara göre daha az kasma yapar.

Twitter Toplu Takip Bırakma “Unfollow”

Twitter da bazen katıldığınız uygulamaların gazabına uğruyorsunuz, bazende bir sürü kişiyi takip ediyor sonra çoğunu temizlemek istiyorsunuz fakat tek, tek uğraşmak oldukça yorucu ve meşakkatli oluyor…

Takip ettiğiniz kişilerin olduğu bağlantıya tıklayın, takip ettiklerinizin listesi karşınıza çıkacaktır. Daha sonra aşağıda fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi “Takibi Bırak” butonuna sağ tıklayın ve öğeyi denetleye tıklayın.

 twitter unfollow Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Daha sonra aşağıdaki bir pencere açılacak, oradan console tıklayın ve aşağıdaki  Twitter Toplu Unfollow Kodunu kopyalayıp console bölümüne yapıştırın, enter’a tıklayın ve arkanıza yaslanın… Unutmadan hatırlatayım eğer bilgisayarınız çok iyi değilse belli bir yerde tarayıcınız kilitlenecektir.

unfollow kodu Twitter Programları  Twitter Araçları  En İyileri

Twitter Toplu Unfollow Kodu (Sadece kırmızı Olan Bölümü Alın):

setInterval(function () {
t = $(".following").find(".follow-button");
if (!t[0]) {
window.scrollTo(0, $(document).height());
} else {
console.log(t.attr("class"));
t.trigger("click");
}
}, 1000)

Not: Birden bire çok sayıda kişiyi takibi bıraktığınız için twitter hesabınızı kilitleyebilir, Anasayfaya geldiğinizde hesabınız kilitlendi diye uyarı alırsanız şifrenizi değiştirin kilit kalkacaktır. Bu kod ile takip ettiğiniz herkesi takipten çıkarır, sadece takip etmeyenleri çıkarmak için kod yoktur.

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?