Fikir Proje Ajans | Bursada Doğum Fotoğrafçılığı
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
  • FikirProje

Bursada Doğum Fotoğrafçılığı

Hızla gelişen teknoloji ve fotoğraf makinalarının hayatımızda daha çok yer almasıyla beraber, doğuma yakın annelerin de hızla araştırmaya başladıkları mesleklerden biri “doğum fotoğrafçılığı”. Yavaş yavaş yaygınlaşan ve oturan bu meslek, anne adaylarının sosyal medyadan da yararlanıp gönül rahatlığıyla başvurdukları bir adres.
Doğuma giden sürecin her bir anının karelendiği bir iş bu… Annenin heyecanından babanın telaşına, nene, dedelerin  koşturmalarına kadar sonradan izlendiğinde güzel tatlar bırakacak zamanları ölümsüz kılmayı başaran bu iş Türkiye’de de yaygınlaşmakta.

Türkiye’de Doğum Fotoğrafçılığı
Dünyada uzun bir süredir hizmet veren doğum fotoğrafçıları ülkemizde de, adı sıkça duyulmaya başlayan bir işe dönüşmüş durumda. Eskiden doğum fotoğraflarını saklamak, doğum anlarını çekmek pek uygun görülmüyordu. Yavaş yavaş annelerdeki bilinç ve okumuşluk düzeyinin de artmasıyla hayatta nadir görülecek bu anların değeri bilinmeye başlandı. Profesyonel fotoğrafçılığın da buna etkisini yok sayamayız.

Hamilelik döneminden başlayıp ebeveynlerin koşturmaları, bebek için kurulan yeni bir hayatın başlangıcını kayıt altına almak küçümsenecek bir şey değil. Bebekle annenin ilk göz göze gelişi, bebeği kucağına alan annenin yüzündeki ilk anaçlık ifadesi, ilk aile portresini yıllar sonra bile görebilecek bir serüvene dönüştürmek artık elinizde.


Doğum Fotoğrafları Nasıl Oluyor ?

Annelerin merak ettiği ve çekindiği konulardan biri de bu. Fotoğraflar sizin mahremiyetiniz korunarak tamamen sizin isteğiniz önem verdiğiniz şekilde çekiliyor. Doğumdan önce bu işi yapacak kişiyle görüşüp nasıl olacağını içinizi rahatlatacak şekilde detaylı konuşup bilgi alabiliyorsunuz.

Miniklerin buruşuk ayakları ve ellerini gördüğünüz bebek fotoğrafları hayat boyu dönüp bakabileceğiniz mucizevi filmlere dönüşüyor.

“Hamile fotoğraflar”ınız, bebeğinizin ilk anları size özel şekilde hazırlanıp albümleniyor. Profesyonel bir ekiple çalışan çok iyi hizmet veren gruplar mevcut. Sitesini gezip görüş aldığımız, siteden de öğrendiğimize göre anne adayları doğumundan önce görüşüp bilgi aldıkları bu hizmetten gayet memnunlar.
Doğum anıyla başlayıp, büyüme gelişme anlarını da ölümsüzleştirip, hediye olarak koca bir albümle çocuğunuzun karşısına çıkabilirsiniz. Çocuğunuza verilecek değerli hediyelerden biri olmaya aday bu “doğum fotoğrafları” yla başlayan süreç sizin isteğiniz üzerine şekillenebilir.

Doğum Fotoğraflarının Çekimininde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Çalıştığınız fotoğrafçının profesyonel bir doğum fotoğrafçısı olması önemli!

Bebeğin en güzel ilk anlarının ve  ailenin mutluluğunun ilk gözlemcisi fotoğrafçınız  olduğundan elinizdeki albüm de bir nebze onun eseri sayılıyor. Doğum anında fotoğraf çekilmeden önce hastane ve doktorlardan izin almak, ortamın hijyenine son derece dikkat edip uyum sağlamak ve anneyi gerginleştirmeden güzel anları sabitlemek.. Bunlar dikkat edilecek unsurlar. Bir de doğum anında flas kullanılamadığından çekimin kaliteli olması için gereken şartların önceden hazırlanması, doğuma herhangi bir zorluk çıkarmadan çekimin gerçekleştirilmesi gerekiyor.
Doğum Fotoğraflarının Çekim Aşamaları:
Doğum fotografçısı öğrendiğimize göre belirlenen doğum fotoğrafı çekim aşamaları;

 

 

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?