Fikir Proje Ajans | Bursa Stillife Fotoğraf Çekimi
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
  • FikirProje

Bursa Stillife Fotoğraf Çekimi

Hepimizin bildiği üzere “still life” fotoğraflarının bir çok alanda kullanımı mevcuttur. Belki amacınız sadece deniz kabuğunu çekmek ya da alışveriş
sitelerinde satacağınız ürününüzün fotoğrafını çekmek olabilir. Hatta bazen de amacınız stock fotoğrafçılık sitelerinde fotoğraflarınızı satmaktır. Herhangi bir markanın ürünlerini fotoğraflamadığınız sürece bu konuda sizi kısıtlayan hiç bir şey yoktur. Still life fotoğrafçılıkta genel bir inanış var ki o da genelde elma, çilek vb. maddelerin fotoğraflanmasıdır . Bunun yanlış olduğuna ya da niye böyle kabul gördüğünü anlamak zor. Çoğunluk bu şekilde çekiyor ve ilgi çekici fotoğraflar çıktığı an tüm fotoğrafçıların aynı yolu izlemek istemeleri olabilir ki bu çok doğaldır. Ama unutmayın kendinizi bununla kısıtlamayın. Eğer bunu yaparsanız kendi gelişiminizi engellemiş olursunuz.

Yine dünya üzerinde belirli bir kitle vardır ki bu topluluk still life fotoğraflarının en kolay fotoğraf çekim türü olduğuna inanır. Aslında bu bir bakıma yanlıştır çünkü her işte olduğu gibi bu türün de kendi özgü zorlukları bulunmakta ve zaman zaman çok ama çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Normalde detaya çok dikkat etmeyebilirsiniz. Mesela fotoğrafta masa üzerinde duran elmanın üzerinde siyah bir nokta sizi rahatsız etmezken bu tarz fotoğraflarda bunu göz ardı edemezsiniz. Hatta bunun gibi nice detaylarla boğuşmak zorunda kalırısınız. Daha önceTahir Yıldıztarafından paylaşılan still life fotograf ve çekim tekniği adlı yazıya göz atarsanız eğer ne kadar zorlu bir süreçten geçildiğini birinci ağızdan dinlemiş olursunuz.

 

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?