Fikir Proje Ajans | İnstagram Fotoğraf İndirme | Programsız | Programlı
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
  • FikirProje

İnstagram Fotoğraf İndirme | Programsız | Programlı

Popüler Sosyal Ağ uygulaması olan instagram üzerinden fotoğraflarınızı veya beğendiğiniz fotoğrafları. Bilgisayarınıza programsız veya programsız nasıl indirebilirsiniz. Android veya İphone Telefonlarınıza nasıl kaydedebilirsiniz. Açıklamalı ve görsel bir şekilde anlatımını bulabilirsiniz…

1. Programsız İndirme

Google Chrome web tarayıcımızı açıyoruz ve  fotoğraflarını kaydetmek istediğimiz ana profile girin. Kaydetmek istediğimiz fotoğrafın üzerine tıklıyarak büyük halinini görün. Üzerine sağ tıklayıp  “Öğeyi Denetle” Açılan pencerede alt kısımda kodlamalar yer alacak. Kodların içinde “.jpg ” sonu biten dosya (uzantılı) bir link göreceksiniz. Bu linki tamamen seçip kopyalayın ve chrome üzerinde yeni bir pencerede açıp içine yapıştırın. Açılacak fotoğrafın üzerine sağ tıklayarak fotoğrafı kayıt edebilirsiniz. Özetle videoyu da izleyebilirsiniz.

Mozilla Firefox ile Instagram Fotoğraflarını Kaydetme

Adım 1: İlk yapmanız gereken profilden indirmek istediğiniz resmin üzerine tıklamak

Adım 2: Daha sonra yeni pencerede fotoğraf büyük olarak görüntülenecektir.

Adım 3: Fotoğrafın açıldığı sayfada resme sağ tıklayın ve “Arka plan resmini göster” deyin.

Adım 4: Fotoğraf yeni bir ekranda açılacak ve bu ekranda fotoğrafa sağ tıklayın ve “Resmifarklı kaydet…” deyin. Böylece bilgisayarınızın istediğiniz yerine resmi indirin.

İnstagram Fotoğraflarını Program ile İndirme

Free Instagram Downloader ile Instagram kullanıcı adını bildiğiniz bir kullanıcıya ait tüm fotoğrafları kolayca bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
free instagram downloader İnstagram Fotoğraf İndirme | Programsız | Programlı

Ayrıca aynı anda tüm resimleri indirebileceğiniz gibi isterseniz de doğru olan resmi indirdiğinize emin olmak için her birini teker teker açabilirsiniz.

Aşağıdaki Linklerden Programı İndirebilirsiniz.

Alternetif Yeni
Alternatif Link 1
Alternatif Link 2
Alternatif Link 3
Alternatif Link 4

iPhone, iPad, iPod Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek

İphone ve İpad iyi iki uygulama bulunmaktadır.  Apple storeden kendinizde aratabilirsiniz.

1. Grab for İnstagram
2. Save For İnstagram

1. Grap For İnstagram

Instagrab kullanıcılara iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad’leri üzerinde Instagram fotoğraf indirme ve Instagram video indirme konusunda pratik bir çözüm sunan bir dosya indirme uygulamasıdır.

iPhone ve iPad’imiz ile Instagram üzerindeki fotoğraflara veya videolara göz atarken kimi zaman bu fotoğraf veya videoların açılmadığına şahit olabiliyoruz. Bu durum genelde internet bağlantımızla alakalı olabiliyor. Bunun yanında yazılımsal sıkıntılar da bu tür problemlere neden olabiliyor. Instagrab bize bu tür durumları aşma imkanı tanıyor ve Instagram üzerinde gördüğümüz fotoğraf ve videoları iPhone veya iPad’imize kaydetme imkanı veriyor.

Eğer internet bağlantımız kotalıysa Instagrab bize oldukça yardımcı olmakta. Instagram üzerinden aynı fotoğraflara veya videolara tekrar tekrar bakmak büyük bir internet trafiğine neden olabileceği için bu video ve fotoğrafları iPhone veya iPad’imize kaydetmek daha mantıklı olabilmekte. Eğer internet kotanızı tekrar tekrar Instagram’daki içerikleri görüntülemek için harcamak istemezseniz Instagrab kullanabilirsiniz.

Instagrab eğer Instagram üzerinde gezinti yapmayı daha keyifli hale getirmek isterseniz de size güzel bir çözüm sunmakta. Uygulama hem arama yapma, hem fotoğraf ve videoları görüntüleme konusunda kullanışlı özelliklere sahip:

  • En popüler Instagram fotoğraflarını görüntüleyebilme
  • Size yakın konumdan paylaşılan fotoğraflarlara kolayca erişebilme
  • Fotoğraf ve videolar tam ekran modunda görüntüleyebilme
  • Fotoğrafları Facebook ve Twitter üzerinden paylaşabilme
  • Takip etmediğiniz kullanıcıları favorilerinize ekleyebilme
  • Konumları, hashtagları ve kullanıcıları arayabilme
  • Farklı Instagram hesaplarını destekleme

Grab for Instagram İndirmek İçin Tıklayınız…

2. Save For İnstagram

Save for Instagram uygulaması ile Instagram’da paylaşılan fotoğraf ve videoları iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Profilinizi de görüntüleyebileceğiniz uygulama ile aynı anda birden fazla fotoğrafı indirebilirsiniz. 200 milyon aktif kullanıcıya ulaşan Instagram da 60 milyondan fazla fotoğraf paylaşılmakta. Bu fotoğrafların bazılarını beğenerek cihazınıza indirmek isteyebilirsiniz. Bu amaç için tasarlanmış Save for Instagram uygulaması ile artık bu işlem çok kolay.

Uygulamayı iOS cihazlarınıza yüklediğinizde resmi Instagram sayfası olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu demek oluyor ki Instagram gönderilerini görebilir, yorum yapabilir, beğenebilir ve en beğendiğiniz video ve fotoğrafları iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

 

Yukarıdaki 2. Video’dan farklı yöntemlerle nasıl indireceğinizin anlatımını izleyebilirsiniz.

Android Telefonunuza Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek

İnstagram akışınızda çok beğendiğiniz, harika fotoğraflar yayınlanıyorsa muhtemelen instagram fotoğraflarını kaydetmek için ne yapmanız gerektiğini merak ediyorsudur. Bu küçük anlatımımızda Android işletim sistemi bulunan akıllı telefonunuza Instagram fotoğraflarını kaydetmek için izlemeniz gereken aşamaları aşağıda belirteceğiz.
Android Telefonunuza instagram Fotoğraflarını Kaydet İnstagram Fotoğraf İndirme | Programsız | Programlı

Android: Instagram Fotoğraflarını Kaydetmek için;

Instagram uygulaması varsayılan olarak fotoğrafları kaydetme imkanı sunmuyor. (Hatta yakınlaşma özelliği de yok.) Bu nedenle üçüncü parti bir uygulamadan yardım almak şart.

Android Telefonunuza instagram Fotoğraflarını indirmek İnstagram Fotoğraf İndirme | Programsız | Programlı

1. Öncelikle InstaSave uygulamasını Google Play mağazasından aratarak ya da aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirin.

InstaSave İndir

2. Uygulamayı açın ve Instagram oturum açma bilgilerinizle giriş yapın. Akışınız tıpkı Galeri uygulamasında olduğu gibi seçilebilir ögeler formunda görüntülenecektir.

3. Kaydetmek istediğiniz bir görsele ulaşın. Arama özelliğinden de yararlanabilirsiniz.

4. Herhangi bir fotoğrafı kaydetmek için sağ üst kısımda yer alan yeşil renkli butona dokunmanız yeterli olacaktır.

5. Fotoğrafı kaydetme dizinini de görebiliyorsunuz. Kaydettikten sonra Galeri içeriğinize göz atabilirsiniz.

Instagram’da Kendi Fotoğraflarınızı Kaydedin

Cihazınızda yeterli depolama alanı olmadığı için bir noktada Instagram’ın kendi fotoğraflarınızı otomatik kaydetmesi özelliğini devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Instagram ayarlarını daha önce değiştirmediyseniz uygulama Instagram hesabınıza yüklediğiniz fotoğrafları cihazınıza da otomatik kaydediyordur.

1. Instagram’ı açın ve profil sayfanıza erişin.

2. Sağ üst kısımda yer alan üç noktalı simgeye dokunun.

3. ”Save original photos” seçeneğini etkinleştirin.

4. Aynı özelliği videolar için de aktif hale getirebilirsiniz, videolar Galeri uygulamasının eriştiği dizine kaydedilecektir.

Sosyal Ağ’lar hakkında daha detaylı bilgiler, programlar ve bir çok paylaşım için bizi takipte kalın…

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?