Fikir Proje Ajans | Google Adsense Nedir – Nasıl Para Kazanılır
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran

Google Adsense Nedir – Nasıl Para Kazanılır

AdSense, yayıncılara özelleştirilmiş web veya site araması da sunma imkanı sağlamaktadır. Böylece yayıncılar, arama sonuçları sayfalarında gösterilen reklamlar ile de para kazanabilir. AdSense teknolojisi, sayfalara hedeflenmiş reklamlar yayınlama
yı hedeflemektedir.

Google Adsense Logo Google Adsense Para Kazanma Google Adsense Nedir   Nasıl Para Kazanılır

Şu anda dünya üzerinde milyonlarca site bu sistemi kullanıyor ve içlerinde oldukça iyi para kazanan siteler olduğunu belirtmek istiyorum.

Adsense’ye üye olmak ücretli mi?
Hayır, adsense programına üye olmak ücretsizdir.

Adsense’ye nasıl üye olabilirim?
Adsense’ye herkes üye olabilir. Yalnız adsense’ye üyelikte onay şartı vardır. Sadece üyelik başvurusunda bulunursunuz eğer siteniz onaydan geçerse sitenizde reklam yayımlaya başlarsınız. Başvuru için linkini kullanabilirsiniz. Adsense Başvur

Adsense Nasıl Çalışır?
Üyeliğiniz onaylandığı taktirde ödeme alacağınız yöntemi hesap ayarlarından yaparak (çek veya banka havalesi) çeşitli boyutlarda reklam birimleri oluşturup ilgili kodu sitenizde istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. 2-3 dakika içerisinde sitenizdeki içeriğiniz ile alakalı reklamlar gözükmeye başlayacaktır.

Adsense’ye üye oluyorum fakat başvurum kabul edilmiyor?
Adsense’ye üye olup başvurunuz kabul edilmiyorsa siteniz kalite yönergelerine uygun olmayabilir. Adsense’ye üyelik pek çok şarta bağlı olabilir örneğin; Benzersiz bir script ve tasarım, spam yapılarak düzgün bir şekilde girilmiş title ve description bilgileri, site ile uygun özgün içerikler bulunan bir site programa daha çabuk kabul edilir.

Adsense’ye başvurunun incelenmesi kaç gün sürer?
Min 7, maximum 20 gün sürebilmektedir.

Sitemde nasıl reklam yayımlarım?
Başvurunuz kabul edildikten sonra Google Adsense sitesinden adresinden mail adresiniz ve şifrenizle giriş yaparsınız. Reklam oluşturma panelinden istediğiniz şekle uygun reklam birimlerini seçersiniz daha sonra oluşturduğunu reklam ile ilgili size bir kod verilir sitenizde nereye reklam yerleştirmek istiyorsanız kodları oraya yerleştirmelisiniz.

Arama için AdSense nedir?
Arama için AdSense, kullanıcılara web araması sunmak amacıyla sitenize Özel Arama Motoru yerleştirmenize olanak sağlayan ücretsiz bir üründür. Bu servis sayesinde gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Adsense hesabım neden kapatılıyor?
Sitelerinizin özgün olmaması , sitenizin kalite yönergelerine uygun olmaması, sitenizin içeriğinin uygunsuz olması, uygunsuz reklam yerleşimi, kopya içerik, reklamlarınızın saldırı alması gibi nedenlerden hesaplarınız devre dışı bırakılabilir.

Başka siteler hile yapıyor ne yapmalıyım?
Hile yapan, tıklamaya teşvik eden, uygunsuz içeriklerde adsense reklamı yayımlayan siteleri http://support.google.com/adsense/bin/static.py?hl=tr&ts=1190500&page=ts.cs adresinden şikayet edebilirsiniz.

Adsense ürünleri nelerdir?
1- İçerik için AdSense

2- Arama için AdSense

3- Video için AdSense

4- Oyunlar için AdSense

5- Mobil için AdSense

6- özet Akışları için AdSense

7- Alanlar için AdSense

Ödemeler nasıl alınıyor?
Adsensede 100$ ödeme eşiğini geçtiğinizde ödemeniz bulunduğunuz ay değil bir sonraki ay banka hesabınıza yada çek ile adresinize gönderilmektedir.

Ödeme almak için ne yapmalıyım?
Adresinize google tarafından gönderilecek bir pin numarası olacaktır bu pin numarasını hesabınızda istenen yere girmelisiniz. Ödeme almak için adsense sayfanızın ödeme ayarları kısmından banka bilgilerinizi düzgün girmeli, banka hesabınızı onaylamasınız. Onay işlemi sırasında banka hesabınıza 0.24 TL vb. gibi birrakam gönderilir. Siz bu rakamı doğrulama kısmına girerek banka hesabınızı onaylarsınız. Dilerseniz ödeme bekletme seçeneğini seçerek ödemeleriniz toplu bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Adsense’den ne kadar kazanacağım?
Site içeriğiniz, sitenizdeki reklam yerleşimi, ziyaretçi sayınıza göre kazancınız değişebilmektedir.

Adsense kullanmanın dezavantajları nelerdir?
Adsense reklam yayımcılarına ciddi gelir imkanı sağlamakta fakat bizce programın olumsuz taraflarıda vardır. Her türlü özeni göstermenize rağmen hiçbir şekilde sebepsiz kapatılan hesapların kesin olarak neden kapatıldığına dair herhangi bir bilgi alamamak. Programdan atılan sitelerin kusurları düzeltilerek tekrar programa katılma başvurusunun çok katı bir şekilde ban’ının kaldırılmaması gibi sebepleri söyleyebiliriz. Neyseki Adsense programında son söylediğimiz site banı ile ilgili maddede iyileştirmeye gidildi bu oldukça sevindirici yani artık eskisi gibi programdan atılan siteleriniz öyle kalmıyor sorunları düzelterek durumunuza itiraz ederseni incelemenin ardından siteniz tekrardan programa dahil olabiliyor.

Reklamlar Neye Göre Çıkıyor?
Reklam verenler google adwords ile kampanyalarını oluşturu1rken sadece arama ağı değilde yayıncı siteleri de hedeflediği taktirde bu reklamlar Adsense yayıncı havuzunda toplanır ve reklam ile benzer içerik barındıran sitelerde veya sayfalarda bu reklamlar görüntülenmeye başlar. Google örümcekleri sitenizi sürekli indexlediklerinden dolayı sizin içeriğinizin kategorisini belirler ve moda siteniz varsa gidipte sitenizde kombi reklamlarını yayınlamaz. Bunun faydası ise tıklanma oranının arttırmasıdır. Bu sayede hem google hem yayıncı daha çok gelir elde etmiş olur.

Neden Adsense Kullanmalıyım?
Öncelikle arkasında en güvenilir internet şirketi google var. Hile hurda yapmadığınız sürece paranızı her ay düzenli olarak alırsınız. İkinci olarak büyük bir site olmadan reklam almanız oldukça zor ancak günde 100 tekil ziyaretçiye sahip bir blogdan günde 2-3$ kazanabilir dolayısıyla ayda 150 TL‘den fazla para kazanabilirsiniz. Belirli bir kategoride yayın yapan küçük site sahipleri için oldukça iyi bir sistem diyebilirim.

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?