Fikir Proje Ajans | Bilgisayarın Gelişimi
FikirProje
FikirProje
FPAjans
Tam Ekran
  • FikirProje

Bilgisayarın Gelişimi

Bilgisayarın Günümüze Kadar Gelişimi

 

Merhaba arkadaşlar .Başlıkta okuduğunuz gibi konumuz bilgisayarın günümüze kadar nasıl geldı ve ne kadar gelişiti.
.1600 yılında:Logaritmayı keşfeden John Napier’dan sonra Robert Bissaker İcat ettiği sürgülülü hesap cetvelini keşf eder ve bu icat 1900 yılına kadar popüler olur.
.1642 yılında:Fransız matimatikçi aynı andada filozof olan Blaise Pascal dişlileri kullanarak dijital hesap makinesini icat etti.Bu makine saddece sayıları toplama üzerine çalışıyordu.Çok zahemtli bir işçiliği var olduğundan çok pahalıydı.Bundan dolayı Pascalın kendisinden başka kimse bu makineyi kullanamadı.
.1804:Joseph Marie Jacquard, bir dokuma tezgâhı otomatikleştirmek için delikli kartlar kullandı. Bu ilk bilgisayar programlarından birisi kabul edebilirdi.

Sonra Ne Oldu ?

.1984: Apple, kullanımı kolay hale benzersiz bir grafik arayüz dahil Macintosh bilgisayar tanıttı. Aynı yıl IBM, 286-AT yayınladı.
. 1993: Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından onaylanan Energy Star programı, bilgisayar üreticilerine teşvik edildi.
• 1998: Arama motoru devi Google, bir evin garajında kuruldu.
• 2000: IBM, POWER4 ismindeki ilk çok çekirdekli işlemciyi üretti.

Yakında Beşinci Nesilde Gelecek

Beşinci nesil bilgisayarlar halen geliştirilemedi, bu bilgisayarların insan gibi kendi kararlarını verebilen, öğrenebilen, orijinal sentezlerde bulunabilen yapıda olması bekleniyor.

Fikir Proje olarak sizlere elimizden geldiğince, yararlı bilgiler paylaşmaya çalışıyoruz. Sizlerde bu paylaşımlarımızı, sosyal ağ ve diğer ağlarınızda paylaşırsanız seviniriz. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir Yorum Yazar Mısın?